Tengerpart, karibi-áttetsző türkiz vízzel, és beton öbölperemmel a vízszint felett néhány centivel. A vízben egy hím oroszlán úszik a part felé, és megpróbál kimászni, ázott szőrű mancsával sikerül is megkapaszkodnia. Aztán megjelenik még több oroszlán, mind kimászni készül, a parton állók földbegyökerezett lábbal bámulják. Mi elkezdünk futni, és ezzel egyidőben valamiféle patás állatok is ugyanabba az irányba, az egyikük mellettem fut, vörös(esbarna) színű, és hosszúkás feje wan, valamiért azt kérdezem tőle: "Te tatu vagy?". Erre ő: "Igen. Nem látod, hogy három púpom van?". Megnéztem, és tényleg három volt neki. Aztán segített futás közben felszállni az egyik lócimborája hátára.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: álom. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: álom. Összes bejegyzés megjelenítése
20110218
20110130
dreamlog.110130
Helyszín: egy pince, vagy egy épület alagsora. Nagy tér alacsony belmagassággal, körben egy-két ráccsal szeparált helyiség. Beterelnek az egyikbe a további lázadótársakkal (merthogy kiderül h azok vagyunk, szemben valamiféle birodalmi nagyhatalom képviselőivel). Kihallgatásra kivisznek 5 lázadót, akik nem mondanak semmit, és a "birodalmi"-nál előkerül egy pisztoly. A lázadók kartonná változnak (!), négyen fehér mappává, egyikük zöld papuccsá, de nem beszélnek. Erre a kihallgató lőni kezdi őket szépen sorban, belőlük konfetti repül szanaszét. Tehetetlenségérzés, rácsrugdosás sikertelenül, aztán szerencsére az egyikük átáll a "jó oldalra" (azaz a mi oldalunkra;) ) kijutunk, és mindenkit lelövöldözünk (gondolom megérdemelték :) ).
20110105
dreamlog.110105
Menekülés erdőben/erdőből, amely egy meredek sziklás tengerpart szélén fekszik. Az egyetlen kiút az erdőből a sziklák felé vezet, egész pontosan egy háromszög alakú sziklakiszögellés felé (amin még korlát is wan).
A szikláról nincs visszaút, a fák összezárulnak. Sirályszerű fehér madarak kezdenek el a levegőből támadni zuhanórepülésszerűen. Az egyetlen megoldás a távoltartásukra: elő a varázspálca (mert ugye az wan:) ), ráirányítani a madárra, és azt mondani "Légy szabad!". Nagyon sokan wannak, annyira, hogy nem is lehet mindet távol tartani (bár nagyon sokat sikerül), az egyik már leszáll a sziklára és a lábam felé igyekszik. Az utolsó pillanatban sikerül rámondani a varázsigét, és az amúgy gonosz/morcos szemei átalakulnak megkönnyebbültté és örömtelivé, és elrepül.
A szikláról nincs visszaút, a fák összezárulnak. Sirályszerű fehér madarak kezdenek el a levegőből támadni zuhanórepülésszerűen. Az egyetlen megoldás a távoltartásukra: elő a varázspálca (mert ugye az wan:) ), ráirányítani a madárra, és azt mondani "Légy szabad!". Nagyon sokan wannak, annyira, hogy nem is lehet mindet távol tartani (bár nagyon sokat sikerül), az egyik már leszáll a sziklára és a lábam felé igyekszik. Az utolsó pillanatban sikerül rámondani a varázsigét, és az amúgy gonosz/morcos szemei átalakulnak megkönnyebbültté és örömtelivé, és elrepül.
20090612
Idézet
"Elvégre mi más lenne az álom, mint az a folyamat, amelynek során őrületünket a tudatalatti mélyére ürítjük, majd felébredve müzlit eszünk reggelire, nem pedig a szomszéd kisgyereket?"
Jeff Lindsay: Dexter dühödt démonai
20090420
dreamlog.090420
És jött a sárkány. Vagyis inkább sárkány-ember, talán képes volt sárkány alakúvá változni. És vele volt a farkasa, vérszomjas. És ott volt a család és az ismerősök, még háziállatok is talán (Kira kutya biztosan). És a sárkány-ember a farkasával üldözött mindenkit, és megölték sorban, akit csak tudtak. A farkas messziről meghallotta a legkisebb zajt is. Menekültünk szerteszét, barlang-épületek mélységeiben, lépcsőkön, sötét folyosókon, lapos és széles kamrákban.
Aztán végül egy helyen kezdtünk el összegyűlni, egy fal takarásában, hosszú, lépcsőzetes padokon. Csendben, nesz nélkül. És messziről hallottuk a sárkány-ember és a farkas közeledtét, és egyszerre előbújtunk, ahányan csak voltunk, és egyesült erővel támadtunk rájuk, mindenki a saját fegyverével (mindenkinek volt, kinek íj, kinek kard, kinek más egyéb) és néhány másodperc alatt végeztünk a sárkány-emberrel (szétpukkant), majd a farkassal is.
És mindeki örült, hogy él.
Aztán végül egy helyen kezdtünk el összegyűlni, egy fal takarásában, hosszú, lépcsőzetes padokon. Csendben, nesz nélkül. És messziről hallottuk a sárkány-ember és a farkas közeledtét, és egyszerre előbújtunk, ahányan csak voltunk, és egyesült erővel támadtunk rájuk, mindenki a saját fegyverével (mindenkinek volt, kinek íj, kinek kard, kinek más egyéb) és néhány másodperc alatt végeztünk a sárkány-emberrel (szétpukkant), majd a farkassal is.
És mindeki örült, hogy él.
20071220
Dreamlog.001
Éjszaka volt. Sok-sok csillaggal az égen.
Aztán váratlanul megjelent egy hullócsillag. Aztán még egy. Meg még egy. Egyre több. Potyogtak lefelé, és eközben egyre többnek aludt ki a fénye.
Volt ott egy szerkezet, két részből állt, mindkettő alján volt egy átlátszó tartály, benne átlátszó zselészerű folyadékkal, és az egyik rész az ég felé volt irányítva. Ez a szerkezet volt felelős a csillagokért, és mi meg a szerkezet működéséért lehettünk felelősek. De nem működött. Potyogtak a csillagok, és egyre sötétebbé vált az ég, és lenn a földön is minden.
Aztán észrevettük, hogy a szerkezet 2 részét összkötő átlátszó cső ki wan húzódva az egyik rész aljából, és a folyadék ki wan ömölve a földre. Azt visszadugtuk. Többre nem emlékszem.
Volt ott egy szerkezet, két részből állt, mindkettő alján volt egy átlátszó tartály, benne átlátszó zselészerű folyadékkal, és az egyik rész az ég felé volt irányítva. Ez a szerkezet volt felelős a csillagokért, és mi meg a szerkezet működéséért lehettünk felelősek. De nem működött. Potyogtak a csillagok, és egyre sötétebbé vált az ég, és lenn a földön is minden.
Aztán észrevettük, hogy a szerkezet 2 részét összkötő átlátszó cső ki wan húzódva az egyik rész aljából, és a folyadék ki wan ömölve a földre. Azt visszadugtuk. Többre nem emlékszem.
20070518
dreamlog
Álom: "kaotikus rendetlenség, a gondolatok szabadjára engedett fantáziálása". Persze ez csak egy tudományos megfogalmazás a sok közül. Mindenki álmodott már. Én is. Az álom végigkísérte az emberiséget története során, mindvégig foglakoztatta a bölcseket, sámánokat, filozófusokat, a tudósokat, művészeket. Próbálták megfejteni h pontosan mi is lehet ez, analizálgatták, próbálták felhasználni ömnmaguk és mások belső történéseinek megismerésére, és persze voltak akik csakönmagáért az élményért lelkesedtek, és misztikus voltáért.
Életünkben átlagban kb. 200.000 órát alszunk (20 - 25 évet) és ebből kb. 4 évet álmodással töltünk. Az emberek többségének ez a 4 év egyszerűen nem létezik, de aki emlékszik álmaira annak élete 4 évvel "hosszabb".
A Dreamlog értelemszerűen az álmok rögzítése, egyelőre írásos formában.
Elsőként egy olyan álmot fogok leírni, amely ún. sugalmazott álom (Polcz Alaine szt.), rendkívül élénk színekkel és transzcendens tartalommal. Állítólag. Aztánmeg ami jön.
Feltéve ha emlékezni fogok rá..
Életünkben átlagban kb. 200.000 órát alszunk (20 - 25 évet) és ebből kb. 4 évet álmodással töltünk. Az emberek többségének ez a 4 év egyszerűen nem létezik, de aki emlékszik álmaira annak élete 4 évvel "hosszabb".
A Dreamlog értelemszerűen az álmok rögzítése, egyelőre írásos formában.
Elsőként egy olyan álmot fogok leírni, amely ún. sugalmazott álom (Polcz Alaine szt.), rendkívül élénk színekkel és transzcendens tartalommal. Állítólag. Aztánmeg ami jön.
Feltéve ha emlékezni fogok rá..
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)